Hvězdy pro legendy

Do Prahy přijede sedmička nejlepších házenkářů světa

Ty největší hvězdy světové házené přijedou na konci června do Prahy, aby společně s Filipem Jíchou a dalšími oslavily výročí historických úspěchů české a slovenské reprezentace. Akci s názvem Hvězdy pro legendy bude ve dnech 19. – 21. června 2017 hostit pražská Štvanice, součástí programu bude i házenkářský maraton otevřený veřejnosti.

Akce bude připomínat největší úspěchy československé házené, které se skoro až magicky váží k sedmičkám v letopočtech. V roce 1957 se ženy staly mistryněmi světa, o deset let později získali titul muži. Navíc to letos bude 60 let od premiérového zisku PMEZ Duklou Praha a rovněž oslavíme 45 let od největšího úspěchu československé házené na olympiádě v Mnichově, kde český tým vyválčil stříbrné medaile.

„Československá házená získala v minulosti obrovské úspěchy, které si zaslouží připomenout. Proto jsme připravili pro všechny fanoušky akci Hvězdy pro legendy, která propojí jak světovou extra třídu v házené, tak i amatérské sportovce,“ vysvětluje Karel Nocar, manažer reprezentačních týmů a mezinárodních vztahů Českého svazu házené. „Pozvali jsme světové hvězdy házené a účast potvrdili například László Nagy, Daniel Narcisse, Momir Ilić či Andrea Lekić, nechybět bude ani nejlepší Čech Filip Jícha. Jsme nadšení ze zájmu o celý projekt, všichni hráči se do Prahy moc těší.“

Právě exhibičním utkáním výběru světa proti výběru ČR a SR třídenní oslavy ve středu 21.6. vyvrcholí, na Štvanici však bude živo už od pondělka, kdy odstartuje „nekonečný zápas v házené“. Ve dvou týmech se budou střídat na kurtu pod otevřeným nebem registrovaní i neregistrovaní hráči, kolemjdoucí, žáci škol a známé osobnosti a cílem je hrát 42 hodin nonstop. Házenkářský maraton skončí o půlnoci z úterý na středu.
Více informací k maratonu najdete zde 

Kdo mj. do Prahy zavítá?

Daniel Narcisse
Datum narození: 16. 12. 1979
Místo narození: St, Denis, Francie
Současný klub: Paris Saint-Germain Handball
Největší úspěchy: zlato OH Londýn 2012, zlato OH Peking 2008, stříbro OH Rio 2016, nejlepší hráč světa 2012

László Nagy
Datum narození: 3.3.1981
Místo narození: Székesfehervár, Maďarsko
Současný klub: MVM Veszprém KC
Největší úspěchy: 2-násobný vítěz LM, Nejlepší pravá spojka MS 2013, několikanásobný vítěz španělské ligy

Momir Ilić
Datum narození: 22.12.1981
Místo narození: Arandelovac, Srbsko
Současný klub: MKB Veszprem KC
Největší úspěchy: vítěz LM, nejlepší střelec LM 2013/14, MVP ME 2012

 

Jackson Richardson
Datum narození: 14.7.1969
Místo narození: Saint – Pierre, Reunion
Největší úspěchy: nejlepší hráč světa 1995, Vítěz ligy mistrů, 2 zlata z MS, nejlepší sportovec Francie, vlajkonoš francouzského olympijského týmu v Aténách 2004

Filip Jícha
Datum narození: 19. 4. 1982
Místo narození: Plzeň
Současný klub: FC Barcelona
Největší úspěchy: nejlepší házenkář světa 2010, vítěz LM 2010, 2012

Andrea Lekić
Datum narození: 6.9.1986
Místo narození: Bělehrad, Srbsko
Současný klub: ŽRK Vardar Skopje
Největší úspěchy: nejlepší hráčka světa 2013, vítězka LM 2013, stříbro z MS 2013

Ženský výběr hvězd povedou v exhibičním zápase Morten Soubak s Heine Jensenem, mužský pak Alfred Gíslason a Claude Onesta. 

Kontakt pro novináře a další informace:
info@hvezdyprolegendy.cz