Hvězdy pro legendy

Do Prahy přijedou i hráčky vítězného ruského mužstva Rostova nad Donem

Na utkání hvězd pro legendy, které se uskuteční 21. června 2017 v Praze na Štvanici, přijedou i špičkové hráčky klubu Rostova nad Donem, čerstvého vítěze Poháru EHF. Konkrétně se v Praze objeví Anna Senová (RUS), Alexandrina Cebralová (Španělsko), Julia Managarovová (Ukrajina), Siraba Dembéléová (Francie), Anna Sedoykinová (Rusko) nebo Paule Baudouinová (Francie).

Právě exhibičními utkáními výběrů světa proti výběru ČR a SR vyvrcholí ve středu 21.6. 2017 třídenní oslavy české a slovenské házené. Ty největší hvězdy světové házené přijedou na konci června do Prahy, aby společně s Filipem Jíchou a dalšími oslavily výročí historických úspěchů české a slovenské reprezentace. Akci s názvem Hvězdy pro legendy bude ve dnech 19. – 21. června 2017 hostit pražská Štvanice, součástí programu bude i házenkářský maraton otevřený veřejnosti.

Akce bude připomínat největší úspěchy československé házené, které se skoro až magicky váží k sedmičkám v letopočtech. V roce 1957 se ženy staly mistryněmi světa, o deset let později získali titul muži. Navíc to letos bude 60 let od premiérového zisku PMEZ Duklou Praha a rovněž oslavíme 45 let od největšího úspěchu československé házené na olympiádě v Mnichově, kde český tým vyválčil stříbrné medaile.

„Československá házená získala v minulosti obrovské úspěchy, které si zaslouží připomenout. Proto jsme připravili pro všechny fanoušky akci Hvězdy pro legendy, která propojí jak světovou extra třídu v házené, tak i amatérské sportovce,“ vysvětluje Karel Nocar, manažer reprezentačních týmů a mezinárodních vztahů Českého svazu házené. „Pozvali jsme světové hvězdy házené a účast potvrdili například László Nagy, Daniel Narcisse, Momir Ilić, Cristina Neagu či Andrea Lekić, nechybět bude ani nejlepší Čech Filip Jícha. Jsme nadšení ze zájmu o celý projekt, všichni hráči se do Prahy moc těší.“

Na Štvanici bude živo už od pondělka 19.6.2017, kdy odstartuje „nekonečný zápas v házené“. Ve dvou týmech se budou střídat na kurtu pod otevřeným nebem registrovaní i neregistrovaní hráči, kolemjdoucí, žáci škol a známé osobnosti a cílem je hrát 42 hodin nonstop. Házenkářský maraton skončí o půlnoci z úterý na středu.

Vrcholem akce budou utkání československé reprezentace žen i mužů proti zbytku světa, která proběhnou ve středu 21.6.2016 od 16.00 hodin (ženy), respektive od 18.15 hodin (muži).